Zlato míří na Moravu,
zápis z letošně jarního bowlingového turnaje.

Letošní, tradiční, bowlingový turnaj proběhl 29.dubna.  Akce se ujala sekce Udržovačky, která jej spojila s posezením u piva/lima a proto byla tato akce pro přítomné hrazena z prostředků vyčleněných sekcím na akce a pro zúčastněné zdarma. Tento způsob setkávání se členy, jsme letos uvedli jako novinku a všech třináct sekcí tuto možnost má a to až do limitu pět tisíc korun za akci. Zatím toho využily jen tři sekce. Ono něco pořádat, je také o volném čase a ten v dnešní době jaksi chybí. Do konce roku však zbývá dost času, aby i ostatní sekce předvedly, že jsou schopné zorganizovat posezení s výměnou informací, třeba i u šipek, kulečníku či při šachovém turnaji, nebo s výletem na zajímavé místo.

Zpět k turnaji v bowlingu.  Na turnaj se přihlásilo 12 účastníků, 8 pak doopravdy dorazilo. Hrálo se tedy na dvou drahách, tradičním způsobem na dvacet hodů (dvojhodů), s vyhodnocením jednotlivců po konečném součtu bodů.

Turnaj byl vyrovnaný v horní i dolní části tabulky. Neuvěřitelný vývoj pak v posledních sedmi hodech zaznamenal boj o zlato. Do té doby v průměru se pohybující Ing. Douša, exceloval po několik kol strikem (všemi shozenými kuželkami hned v prvním hodu) a suverénně kráčel k vítězství s náskokem cca čtyřicet bodů. V úplném závěru byl však těsně přemožen „vyslancem z Brněnské Komety“, Jiřím Kotulanem, který v posledním, bonusově hodnoceném hodu, zaznamenal X/X/9 a o pár bodů zvítězil. Boj o třetí se vedl mezi Jirkou Zabloudilem a Zdeňkem Reichem, přičemž věčný bramborový smolař, avšak -výjimka- minulý vítěz z podzimu, opět odešel z bramborou. V souboji „něžného pohlaví“, i když hodnocení je samozřejmě pro všechny shodné, vyhrála opět vyslankyně z daleké Moravy, slečna Světlana Šebelové, která, byť drobného vzrůstu, ukázala tak své herní svaly. Souboj o chvost tabulky patřil paní Marii Zralíkové, které se tentokrát nedařilo a žal z posledního místa ji zahojí krásná medaile, jelikož z tradice našich turnajů, udělujeme medaili nejen prvním třem, ale i čtvrtému a poslednímu hráči. Každý pak obdržel v upomínku diplom a vítěz i pohár, tentokrát v originálně tradičním stylu kuželky na podstavci. Příští turnaj bude tradičně v říjnu…

Tabulka výsledků a fotografie:

účastník

po prvních
10ti hodech

v druhých
 10ti hodech

 celkem bodů

celkové pořadí

Kotulan
Jiří

138

133

271

1.

Ing. Douša Jaroslav

86

169

255

2.

Zabloudil
 Jiří

121

104

225

3.

Reich
Zdeněk

106

113

219

4.

Šebelová Světlana

85

92

177

5.

Kotulánová Veronika

94

68

162

6.

Ledererová Andula

89

61

150

7.

Zralíková Marie

76

58

134

8.

Nehodnocení- omluveni či nedorazili: Dvořák Petr, Nerad Jan, Lomoz Jiří, Schön David

 

Fotografie- kliknutím na fotografii si ji zvětšíte (pozor, pomalé PC pak načítají dlouho…)

 

   

ceny – bowlingové koule – hrací dráhy

 

   

herní styly – koncentrace na hod

 

  

herní styly – koncentrace na hod

 

 

   

  8.místo – 7.místo – 6.místo

 

   

5.místo – 4.místo – 3.místo

 

 

    

2.místo – 1.místo – vítěz turnaje před bowlingovou hernou