Ve středu 13. dubna 2019 začalo vyjednávání o dodatku ke KS v DP Praha a.s.

Začalo Kolektivní vyjednávání v DP Praha a.s..     info 1.kolo

První kolo jednání o dodatku ke stávající KS začalo 13.3. a pokračuje 10. dubna 2019.

Vedení Odborové rady, na svém zasedání 6. března, rozhodlo, že všechny sdružené organizace v OR bude zastupovat výhradně Odborová rada, v zastoupení prezident OR  Jiří Zabloudil  dr.h.c. a zástupce prezidenta OR, předseda ROH, Ing. Jaroslav Douša CSc.

 

Naším cílem je samozřejmě dohodnout co nejvyšší profit pro běžné zaměstnance, tedy řidiče a dělníky, které primárně zastupujeme.

 

Naše možnosti jsou ale omezené díky platnosti stávající dlouhodobé KS, platné do konce roku 2020 a zde si musíme připomenout, jakou hysterii vyvolaly tehdy ostatní odbory, zvláště pak Ospea, když jsme KS s takto dlouhou dobou platnosti nechtěli přijmout. Jaké zášti a osočování jsme čelili… Pod tímto tlakem jsme byli nuceni s touto KS souhlasit, přičemž jsme vyvzdorovali ještě alespoň trochu peněz na vánoce 2017, i když ani ty nakonec nebyly pro všechny…

 Již delší čas nám ale ostatní dávají za pravdu a uznali, že naše varování byla oprávněná.

Zatímco okolí přidává peníze hrstmi, u nás se hadrkujeme o drobné.

 

Každý dodatek tak jen drobně vylepší nárok z dlouhodobé KS. Tento má pak za cíl opět zvýšit letový příplatek a prémie.

 

Proč ne tarify? Tak za to si můžou zaměstnanci sami. Proč máme nízkou podporu a proč podporují ty organizace, které jim samým v důsledku škodí a takovouto KS chtěly? Pak, ať si nestěžují, že nic zásadnějšího nemáme sílu vybojovat.

 

Přitom jako asi jediní z organizací umožňujeme našim členům celou tuto škálu členských výhod:

- nabízíme čtyři dluhy členství s různou srážkou výše členského příspěvku, a to od zadarmo, či jen za korunu, po za procento až po za procento i s odvodem na svaz.

- naši členové platící procento mají zastropovanou výši příspěvku na 300,-Kč, nad tuto hranici jde vše rovnou do jejich bonusů. Ty jsou přitom kolem 2.000,- - losujeme z členské základny poukazy na zájezd k moři, na domácí rekreaci, finanční poukázky, připravujeme různé soutěže o ceny a poskytujeme různé odměny (například za nábor). Vedeme sociální program a poskytujeme příspěvek na narozené děti, svatbu, jubilea, dětské tábory, přísp. pozůstalým.

- garantujeme platbu stávkujícím, každému našemu členu za jeho účast.

- nabízíme skvělý právní servis i pro soukromé záležitosti a tak jako jiní i my nabízíme i laciný tlf tarif, slevy od různých firem a institucí…. Pořádáme různé výlety, zájezdy, sportovní turnaje…  Každý pátek držíme službu v kanclu pro Vás, kde nabízíme kávu zdarma, zasíláme SMSinfo s aktualitami zdarma… 

Naši funkcionáři jsou demokraticky voleni všemi našimi členy. Zastupujeme ve třech podnicích všechny skupiny zaměstnanců. 

Proč tedy nemáme vyšší podporu u vás zaměstnanců?

Pomohlo by to primárně i v tlaku na nárůst vašich vlastních mezd…vás všech!              

 

Odborová rada je tu pro Vás...!

 

Zde najdete záznam z 1.kola vyjednávání, zpracovaný zaměstnavatelem.