Výdej vánočních bonusů a dárků probíhá již pátým dnem.

Vydáno (tj. přebráno v kanceláři) bylo již 78% . Ze sekcí si až na tři odnesl vše Vlasta Válek- sekce Žižkováci, bez dvou odešel Jirka Schmid- sekce Metro, vše si odnesli zástupci Škodovky, Petr Holler a Růženka Richterová, vše převzal i Jirka Hanuš z L.D. i Zdeněk Zewel z Muzea Střešovice, všechny lidi si vzal i Tomáš Kudrna z Vrchního vedení i Zdeněk Franc pro zaměstnance ČADu. Vydáni byli také již všichni ze sekce BUS-ŘEPY.

 

Individuální členové chodí sporadicky, Udržovačky skoro vůbec, jako šváby na pivo pak sekce autobusáků a ani tramvajáci se nepřetrhnou, dosud přišla jen menší půlka…

 

Pokud potřebujete vědět, zda si pro vás vánoce převzal váš funkcionář či zde leží, napište mi SMS na 774746800, sdělím co nejdříve budu moci.

Výdej pokračuje v pátek 22.12. od 7 do15 hod. Poté každý další pátek 9-15 až do konce března, spolu s pravidelnou službou v kanceláři, kterou pro vás budeme držet i v roce 2018.

Výše bonusů letos překročila 350.000,- Kč, maximální vyplacená výše pro jednotlivce dosáhla částky 2.600,-Kč, nejvíc bývá vyplacena (medián) částka 1.600,-Kč.

A bonusy každoročně rostou...  z roku 2009 od 500, po předloňských 1.200 , loňských 1.400 na letošních 1.600,- a dále porostou, jak rostou mzdy.

 

Každý od nás také dostává dárky, ať nám zaplatí cokoli, nabídli jsme dokonce dárek a 200,-Kč i těm, co se přihlásí ještě v průběhu prosince (tedy nic ještě nezaplatí), nicméně asi to lidi nezajímá… pouze dva ze Žižkova dosud využili této nabídky.

 

To lidi budou asi raději brát, prý jako u Obitka, pětistovku, než by u nás dostali šestnáct stovek a víc, za stejné, né-li kvalitnější služby, právní, rekreační, organizační……?

Pak darmo mluvit.

 

Najdou se i tací, že si platí víc než tři tisíce ročně u Ospea, aby prý dostali jen kaledář... Maximálně šli na Mikulášskou besídku. Jo to se vyplatí… Nechápu je… O nějakých Tošilech a podobných "pidi" "mini" "sranda odborech" ani nemluvím.

 

Od počtu registrovaných jedinců se přitom odvíjí jak výše daru (který vám v plné výši dáváme), tak počet hodin na činnost (rádi bychom se vám věnovali ve více lidech, déle, častěji…) a samozřejmě i vliv v podniku.

Na organizaci o pár zoufalcích se každý vykašle..

 

Proč pak nadávají zaměstnanci DPP na špatnou KS, když pro lepší sami nic neudělali – tj. stále podporují ty, kteří ji chtěli, vychvalovali a prosadili si. Nebo jsou ti „hrdinové“ co v odborech nejsou... přeci je nebudu platit. Pak mi brečí v kanclu, když mají průser.., když je chtějí vyhodit, když potřebují zastupovat při škodě (a to se může stát každému), když chtějí právníka, třeba pro soukromý spor se sousedem, v rodině, s neplatičem...

 

Dokud neposílíme tak, aby naše slovo mělo váhu, kterou musí generál respektovat, pak si můžete být jistí, že nás všechny čeká jen to, co si s jeho oblíbenci dohodne. A třeba i vlna outsourcingů, jako za Dvořáka. Nevěříte..? taky jste nevěřili, že tato KS je špatná a už se mi za to mnozí omluvili....

Naše možnosti jsou nyní pouze namítat či blokovat, pokud je ta možnost. Nic víc. Politiku a i tu firemní, dělají ti velcí… vy co nejste u nás, zamyslete se na tímto sdělením. Za rok může být pozdě. Hezké vánoce. _JZ_