Zveme vás na Víkendovou REKREACI v TŘEBONI, v termínu  17. - 19. 5. 2019     

 

Stravování jsme tentokrát nechali na vás, protože při hromadně objednané stravě dochází k rozepřím. Jeden nejí kachnu, jeden houby a další nesnáší rýži nebo pečivo.

Penzion Siesta, v němž budeme ubytováni v pokojích s TV a příslušenstvím, je v klidu stranou u Zlaté stoky a je součástí opevnění (v hlavní baště jsou vidět střílny, penzion je bývalá zbrojnice), přesto v docházkové vzdálenosti jsou např. samoobsluha Flop, Řízková restaurace Kopretina, bistro U Kapra, speciality z divočiny Myslivna, Rožmberská bašta s rybími pochoutkami a spousta dalších. V mnohých uplatníte i stravenky, ceny si můžete rovněž vyhledat od nízkých v bistru po luxusní restaurace v centru Třeboně.

Na pokojích je varná konvice, takže si zabalte propriety, kávu si můžete uvařit sami.

Na patře je lednice a mikrovlnka pro ty, kteří si např. páteční večeři povezou s sebou.

 

Společně navštívíme pivovar Regent, sladkovodní akvária a zámek, jinak máte možnosti od půjčovny kol, návštěvy ptačí voliéry a výběhu muflonů, procházek po naučných stezkách kolem slavných rybníků nebo v zámeckém parku, návštěvu Schwarzenberské hrobky (1,5 km od penzionu) až po lenošení na koupališti. Můžete se zúčastnit i turnaje v pentangue o tradiční medaile a diplomy.

 

Cesta tam a zpět z Prahy vlakem do zastávky Třeboň – lázně, která je po rovině cca 1 km od Siesty.

Odjezd v pátek z Prahy z Hlavního nádraží je v 15,31 hod., sraz před budovou Hl. nádraží je v 15,00 hod. Pokud vše pojede na čas, na konečné jsme v 18,01 hod., dojdeme se ubytovat, pak každý individuálně půjde na večeři. Snídaně je v ceně ubytování, dostaneme ji přímo v penzionu, čas nám upřesní při příjezdu.

 

Dopoledne v sobotu navštívíme zámek asi na hodinu a půl, zamluvené jsou oba okruhy, pak máte volno na oběd a procházku zvoleným směrem i návštěvu zvolených pamětihodností.

V podvečer navštívíme Pivovar Regent, kde máme prohlídku s ochutnávkou cca 70 minut (pro děti nealko). Poté opět volno na večeři. Po ní se sejdeme na turnaj v pétanque, pak máte volno na zábavu a spánek.

V neděli ráno po snídani vyklidíme pokoje, zavazadla necháme v penzionu, až do 13,00 hod. můžeme, půjdeme do akvárií na náměstí, kdo bude chtít, půjde na oběd. Odjezd je ve 13,54, takže nejpozději ve 13,45 hod. v neděli na nádraží, na nikoho se nečeká.

V Praze bychom měli být v 16,27 hod. Kvůli případné pohotovosti (lékař, zbloudilý turista, odvoz těžších zavazadel atp.) bude k dispozici i osobní auto.          

 

Cena zájezdu:  

pro členy všech OO sdružených v Odborové radě 780,-Kč za osobu, ale jen při objednání více než jednoho místa.

Pro členy všech subjektů sdružených v Odborové radě při objednání jen jednoho lůžka v pokoji 1815,-Kč.

Ostatní při více lůžkách 1.980,-/os. a při jednolůžkovém pokoji 3.015,-Kč.

 

Příplatek za psa do 10kg (větší nesmí) stojí 150,-Kč/den.  

 

Přihlášky se zálohou 500,- u pí Rejhové tlf: 608 868 245 (při stornu propadá), doplatek nutno zaplatit do konce dubna.

Členové mohou platit i ve flexi či odpisem z čl.bonusu. Uzávěka přihlášek je již 31.3..!