Jak šel čas a jak se schylovalo ke stávce v ČAD Blansko a.s., kde působí Odborová rada….

 

·        Odborová rada byla 16.3. v poledne informována, že dochází k porušení ochrany zdraví a k nerovným podmínkám pro práci našich členů.
Předseda sekce ČAD Blansko navrhl vyhlášení stávky.

·        Vedení Odborové rady bylo ve 13 hodin kontaktováno prezidentem OR a per-rollam a v 13´25 odsouhlasilo konání stávky i uvolnění peněz na podporu stávkujících. Navrhli jsme stávku od ranního výjezdu…

·        Po jednání s ředitelem ČAD Blansko ve 14´30 byla situace vyřešena a stávka odvolána.

Informovali jsme všechny prostřednictvím facebooku „zoosdmotol“.

Stávka tak byla vyhlášena jen hodinu a  zvítězil zdravý rozum ochrany zdraví, nad ekonomickými zájmy firmy... nechť si to i jiné firmy vezmou za příklad.

 

A u vás je vše v pořádku? Pokud ne, informujte nás…. !    

 

  

 

Kopírováno ze zpráv na facebooku:

Aktualizováno: Po jednání s ředitelem ČAD Blansko a.s. ve 14*30 byly podmínky pro práci zajištěny a naše stávka odvolána.

Doporučujeme řidičům, aby si prostor mezi sedadly převázali motouzem a letáček na něj umístili. Přikládám i desatero pro cestující, budeme rádi, když je po schválení JMK umístíte jak do vozidel tak na informační kanceláře. Řidiči mohou v rámci možností předními dveřmi zajíždět až za označník a zastavovat u něj druhými dveřmi.

Prosím informujte řidiče co nejdříve! Vytiskněte jim letáky. Naši dispečeři po odsouhlasení JMK budou řidiče rovněž informovat.

DNES 16.3.2020 ve 13*25 hod vyhlásilo VEDENÍ ODBOROVÉ RADY (VOR) na návrh předsedy sekce ČAD Blansko, STÁVKU, PRO ŘIDIČE autobusů firmy ČAD Blansko a.s. ZAJÍŽDĚJÍCÍ DO BRNA.

Využíváme k tomu ustanovení Listiny základních práv a svobod a jde o důvod zajištění bezpečnosti práce a zdraví řidičů a rovné podmínky pro práci.

Důvodem je neumožnění mít přední dveře autobsu uzavřené, tak jako mají jiní dopravci, včetně Prahy či Brna..

O termínu zahájení stávky budete informováni ještě dnes.

JZ