Prohlášení prezidenta Odborové rady k nošení roušek a další ochrany, omezující nákazu koronavirem.

 

Vážení kolegové a vážené kolegyně.

Vláda schválila výjimku pro řidiče MHD, kteří již v kabině (uzavřené kabině) roušku či respirátor nosit nemusejí. Zákony samozřejmě - na rozdíl od mnohých - dodržuji a respektuji to.

Samozřejmě, že tím ale virus nezmizí... osobně to chápu, spíše jako postupné promořování společnosti, prostřednictvím řidičů. Stačí jediný přenašeč a nakazí několik kolegů, co přijdou do kabiny po něm, poté úklid, údržba.... a rodinní příslušníci těchto lidí.

Chápu i problémy dělnických profesí, kdy nošení respirátoru se jeví jako obtížné, zvláště při fyzické práci. Zde by měl váš nadřízený zohlednit tento fakt a stanovit vám delší a častější pauzy.

Je ale nezbytné vyměnit pohodlí za zdraví a život našich blízkých.

Určitě přeci nikdo nechce smrt svých blízkých.

Proto apeluji na ty, co jsou zodpovědní a chápou nutnost zamezení přenosu infekce, aby i nadále chránili své kolegy a kolegyně zakrytím úst a nosu, a to i pokud jsou na pracovišti i když jim to zákon neukládá. Sám budu respirátor samozřejmě také nadále nosit.

Je hezké, že cestou domu roušku(respirátor) všichni nosí, ale předtím být osm, deset, dvanáct hodin v práci bez toho...?! no jak myslíte, máte svůj rozum kolegové a kolegyně.

Zákony nelze dodržovat, jen když se nám to hodí a jen když z toho máme osobní profit. Zákony platí pro každého.

Není to poprvé, kdy jsem osobně terčem útoků a zesměšňování za svůj postoj a určitě ne naposledy. Můj postoj bude vždy hájit vaše zájmy, ale zároveň říkám, že vždy v souladu se zákony.

Čas mi dal již mnohokrát zapravdu- tak třeba s dlouholetou KS, kterou jsme jako jediní nechtěli… taky jsme byli označováni za škodiče lidu…aby nám postupně všichni (a nakonec i vedení) dali zapravdu a pro příště se již dlouhodobé KS zmrazující tarify konat nebudou. Lidé ale často zapomínají…

Zásadový a snažící se měřit všem stejně, požadující po funkcionářích aktivní činnost.. Takový jsem a takový budu. Příští Konferenci si můžete vybrat jiného představitele, třeba i takového, pro kterého jsou zákony jen cár papíru. Nemám s tím problém. Já nátlaku nepodléhám, nebráním se ale argumentaci, jež v souladu se zákony vede ku prospěchu těch, jež zastupuji.

 

Hezký, bez virový, den.

Zabloudil Jiří dr.h.c. - prezident Odborové rady