O nás bez nás...?zase...!

Přišla mi do e-mailu zpráva, podepsaná panem Schneiderem, že všechny odborové organizace v DPP souhlasí s návrhem zprostředkovatele - viz foto.

 

 

Celé je to na hlavičkovém papíru DPP.... hmmm zajímavé....

O tom, zda návrh zprostředkovatele přijmeme, rozhodne zítřejší mimořádná schůze Vedení Odborové rady.

Náš vyjednavač mi tvrdí, že ŽÁDNÝ SOUHLAS k tomu NEDAL A JASNĚ VŠEM DEKLAROVAL, ŽE O TOM MUSÍ ROZHODNOUT NAŠE VEDENÍ... kdo to tedy za zády odborových organizací rozhodl a jménem všech to poslal a hlavně proč to poslal a co tím sleduje, že nepočká rozhodnutí všech..?

Chce se snad NĚKDO zalíbit generálovi, jak že to skoulel... ??
To
, že generál chce mluvit, jen s pár organizacemi, které mu vyhovují, nezakládá přeci právo na to - obcházet zákony…!

Nechci předjímat naše zítřejší rozhodnutí a asi s tím (návrhem zprostředkovatele) ani nebude problém (z mého pohledu- byť mám jen 1 ze 7 hlasů- je návrh zvýšení letového celkem zajímavý a lze asi o něm jednat, pokud ta výše bude adekvátní tomu, co bychom jinak obdrželi při zavedení 13.platu-což byl náš návrh VŠEMI OO PODPOŘENÝ ve SPOLEČNÝ NÁVRH VŠECH OO).

Zde jde prostě o něco jiného. O zásah do práv odborových organizací. O porušení našich práv.

Tři subjekty sdružené v Odborové radě rozhodně nehodlají tolerovat rozhodování někoho za ně samotné.

Zda to tak mají zavedeno jinde, a jsou jen přívěskem, někoho, je jejich problém (pak ale přeci nemusí mít své OO).

V dopise panu Schneiderovi proto žádám vysvětlení (viz druhé foto)

 

 

 

Navíc je to velmi zmatečné. Něco jiného říká totiž náš vyjednavač, něco jiného ofic. zápis od podniku, něco jiného pak dopis od Schneidera zprostředkovateli a konkurenční Tošil, kterého jsem dnes odchytl, žbleptá úplné voloviny (jak je u něj běžně zvykem... např. na dotaz komu že tedy dal p.Válek pověření, když to v zápisu není a on tvrdí že nedal, odpovídá, že na chodbu mohl jít každý......).

Takže pokud bylo něco někde pokoutně dohodnuto, budeme zřejmě opět postaveni před hotovou věc s tím, že buď podepíšete, nebo na vás uděláme hon a štvavou kampaň, aby zaměstnanci dostali informaci, že kvůli vám nemají prachy navíc…. prostě tak, jako minule s podpisem víceleté KS, před kterou jsme varovali, o které jsme všem říkali, že jde o podvod a že díky ní dostaneme prdlačku až budou jinde a kolem rozdávat plnými hrstmi…. a přesto jsme byli za ty, co škodí lidem, když to nepodepíšou. Zfanatizovaní lidé z Ospea napadli kolegu Válka na Žižkově, urážky na nás jen hučeli…. Podlehli jsme, podepsali, za slib dodatečných peněz navíc při dobrém hospodaření. I díky tomu jste, vy z DPP, o vánocích něco navíc dostali ( i když ne všichni a ne tolik, co by bylo důstojné za práci v DPP).

Pak najednou přišly ty drobky pro některé z těch co za to tak moc horovali….místečka, výhody…

A co se stalo? Nic. Lidi je stejně jak ovce pořád podporují. Slepí, hluší, někdy nadávají, ale stále jsou u nich…

Tak oč vlastně jde… za koho máme stále bojovat? A proti všem…

                             -JZ-