Zpráva z vyjednávání- setkání mezi OO navzájem, ze dne 25.10.2022.

Obitkovci ani jiné OO zúčastněné na schůzce odborů -moc nás tam nebylo, ne každému se chce ráno jednat a odpoledne pracovat (jako např. u mne až do 00´10)-  nechtějí podpořit příplatek pro řidiče MHD, kteří pracují s plošinou pro invalidy, který jsem navrhl, aby se srovnal propad průměrné mzdy vůči ostatním profesím..  Nejsou prý peníze na nic… Dobře, nezavádějme ale tedy žádné nové příplatky ani u dalších profesí. S tím prý ostatní souhlasí..

Někteří taky chtěli ukončit vyjednávání číslo 8. (tj. dluh 0.9% za letošek- nedoplacená inflace), s tím jsem vyjádřil nesouhlas. Není možné odpískat to, že nám letos nedali ani inflaci, aniž by jí nahradili například v nárůstu mezd pro 2022 (kumulovaný nárůst). Neshoda OO, návrh trvá.

Při právu na projednání jsme souhlasili s 10% limitem z počtu lidí v útvaru. Přesvědčili mne…

Ostatní nesouhlasí s tím, aby řidiči obdrželi inflaci již od ledna (prý půjde takový návrh) a ostatní pak zpětně od března doplacenou. Prý by se zaměstnanci hádali… nechápu jejich logiku. Nikdo by o nic nepřišel a u řidičů na rozdíl od jiných skupin je tarif fixní. Fakt asi hledají problém, tam kde není.

Snížili jsme požadavek na růst letového příplatku jen na jednu korunu navíc. Chtěli ho odpískat, tu korunu jsem v návrhu uhájil, symbolika alespoň…

Tošilovi návrhy všechny smetli ( a nechal se..). Jinak nic zajímavého.

Ve středu je vyjednávání … podám zprávu.

JZ