Pozor na manipulaci Ospea!

 

Lidé z Ospea nyní začali šířit informaci, proč že prý naše organizace nadává na mizernou KS a přitom ji podepsala jako první... A protože někteří jedinci na tuto blamáž mohou nalítnout, rád bych uvedl věci na pravou míru.

 

Nevím teď z hlavy přesné datum, ale v prosinci -v pátek(!)- bylo další (asi sedmé) kolo vyjednávání. Proč jej svolali na pátek, když všichni vědí, že v pátek mám kancelář, je dnes už zřejmé.

V pátek tedy mne tam zastupoval Ing.Douša (kolega Hanuš marodil a kolega Zewel z rodinných důvodů odešel z jednání dříve) a Ing.Douša hlasoval PROTI NÁVRHU přijmout mizernou KS s nárůstem jen 1% nad inflaci do roku 2020. Přesto byl do zápisu dán záznam, že Odborové organizace souhlasí.. Zápis přišel v pondělí a hned naše OO reagovala nesouhlasem a Usnesením, že chceme dále jednat. To jsem přinesl na následující jednání ve čtvrtek- osobně. Byl jsem označen za podrazáka, že se všichni přece již dohodli... V separátním jednání jsem potom dohodl, že je možnost, že podnik navíc uvolní mimořádné odměny a já že znovu oslovím Výbor. Ve čtvrtek odpoledne většina Výboru tedy souhlasila a k ostatním jsme se připojili. Byla možnost, jako jediní nepodepsat, nebo tlaku ostatních OO (a třeba lidé z Ospea napadli mého funkcionáře na Žižkově, že jim bráníme ve "výhodné KS") a přidat se. Protože následující den v pátek byl podpis- pouze podpis, ne už vyjednávání a protože jsem měl od devíti kancelář, kam se mi sjíždí lidé z celé republiky a je nezajímá nějaký podpis, tak ano, brzo ráno jsem to podepsal. Jiná možnost už nebyla, jen podpis, nebo ne. Je tedy šumák, byl-li učiněn podpis v 8 hodin či ve 12hodin. Ale Ospea z toho teď dělá kdovíco... přitom dosazení jejího předsedy do Dozorčí rady, když předtím pro podpis KS horovala, tak jako řada jiných, vznáší minimálně otazník... Nedávno svolalo vedení na pátek jednání o Prac. řádu. Do kanclu šel můj náhradník a ostatní na mne na jednání uviveně zírali... a vida, projednávala se i možnost výpovědi (v mimořádných případech..) při absenci v práci (tedy i při možnosti zaspání). Vyskočil jsem s protestem a vedení to bez mrknutí z textu stáhlo... co si o tom mám myslet ? Náhoda..?

Funkcionáři Ospea dlouhobobě naše pomlouvají, je to kolorit.. Je ale smutné, že naši členové tyto bludy vnímají...                -JZ-