Seznam kulturních a sportovních akcí roku 2022

 

Covid jak se zdá pominul a opět se lze věnovat oblíbeným společenským aktivitám.

   

Na kulturní, sportovní a výletní  akce, konané v rámci Odborové rady a  OO ROH v tomto roce,  výroční členská schůze schválila částku 55.000 Kč. Naplánované jsou čtyři hlavní akce

-  zájezd do Ostravy s exkurzí do ŠKODA VAGONKA, Hornického muzea a návštěvou kulturní památky Dolní Vítkovice.

- zájezd do Brna s exkurzí do Městského dopravního podniku.

- návštěva  MAJALAND Praha - akce pro děti.

- návštěva Muzea pražských pověstí a strašidel.

 

Bude-li zájem a peníze zorganizujeme jednodenní výlety na Zámek Dětenice (Rytířský turnaj) či výlet Posázavskou stezkou.

 

·     Sportovní akce dle zájmu (hokej, fotbal,..) na každou vstupenku příspěvek do výše 300,-  Kč. Obvykle, na každou akci se lze přihlásit v kanceláři v MOTOLE, Hostivaři nebo vždy telefonicky Ing. Douša Jaroslav tel. 603 480 215 v zastoupení ( Rychtář Václav tel. 775 140 978 , Holler Petr tel. 728 635 690 Hostivař )

 

Podrobnosti a termíny akcí:

Zájezd  OSTRAVA  Termín:   13.  - 15. 05. 2022   Program  pátek:  Odjezd Praha - Hl. nádraží 14:25 ,  příjezd do Ostravy  17:53   Večer: ubytování, společná večeře, volná zábava.   Sobota: 10.oo exkurze ŠKODA VAGONKA , 16.oo  exkurze Hornické muzeum s fáráním do dolu (cca. 2hod.)  Neděle: Exkurze důlní oblast Vítkovice, případně volno,  odjezd do Prahy v cca. 16.oo hod.   Příjezd do Prahy v 19:52 hod.        Cena zájezdu  :   600,- Kč. 

.

Návštěva MAJALAND Praha  Termín:  Dětský den –  04.06  nebo  11.06.2022

V  Majalandu  jsou atrakce pro malé i velké děti (od 2 do 14 let) Pouze dvě atrakce mají výškové omezení (autodrom a balonkové jezero). Ostatní jsou přístupné i dospělým. Děti do 12 let pouze v doprovodu dospělé osoby. Jedná se o 12. tematických atrakcí pro malé i velké děti.  Horská dráha, Motýly  kolotoč, Vikova skluzavka, Tančící květina, Houpací a lezecký strom, Hřiště včelky Máji, Autodrom, Dinosauří  kolotoč, atd.   DOPRAVA : Do  Majalandu  jezdí denně  POP shutle bus. Jezdí každý den z autobusové zastávky pražského metra A stanice Bořislavka. Autem zaparkujete v POP Airport  zdarma.  Poznámka : Každou středu mají všichni dospělí nad 18 let vstup do Majalandu  zdarma.  Adresa telefon:  POP Airport, Ke Kopanině 421,  Tuchoměřice,   702 222 433  VSTUPENKY pro  děti zdarma.

 

Jednodenní výlety - Zámky  DĚTENICE  a  Staré Hrady

 Barokní zámek Dětenice. Podle pověsti vznikly Dětenice v místě, kde kníže Oldřich v 11. století nalezl dva chlapce. Ujal se jich. Podle nalezených dětí byla osada nazvána Dětenice. K vidění je zde zámek, Středověká hospoda, Zámecký pivovar. Naklápěcí dvorek je místem konání  rytířsských turnajů.    Staré  Hrady  :  prohlídkové okruhy   -   hrad a zámek s dračí komorou, pohádková sklepení hradní pohádková půda, dračí království.    Termín návštěvy: závisí od konání rytířských turnajů. Návrh :  09. či 10. 07. 2022   Doprava vlastní osobní vozy.  Možno zaplatit:  10 litrů benzínu /os. auto, vstup na turnaj, exkurze,  pivovaru./

 

Muzeum pražských pověstí a strašidel, Adresa :  Mostecká, Praha 1, Malá Strana

Provozuje : Muzeum pověstí a strašidel.  Muzeum má dvě části a) Podzemní ulička duchů. Ve sklepě ze 12. století je vybudována ulička se zákoutími, které evokují atmosféru půlnoční Prahy před mnoha staletími. V této uličce se setkáme s 25 nejznámějšími strašidly. Vykukují z oken jsou za dveřmi  vrhají stín, nebo letí u stropu.

b) V přízemí  se můžeme seznámit s nejznámějšími pověstmi Prahy. Uvidíme zde i postavy pražských strašidel. Je zde i komnata strachu s prvky únikové hry. Platí zde heslo, „ K nám se strachem, od nás s úsměvem“. Termín návštěvy: duben, děti zdarma.

 

Návštěva Botanické zahrady hl. m. Praha, trojská

Navštívíme:  a) tropický skleník FATA MORGANA PRAHA, b) venkovní zahradu s viničním domkem s možností ochutnávky vín z místní vinice.

Termín návštěvy září, dle sběru vína z vinice a možností konzumací mladého vína.

 

Sportovní akce:  (fotbal, hokej)  Odborová organizace bude přispívat na každou zakoupenou vstupenku  do 300,- Kč.   O návštěvě sportovní akce  se vždy rozhodne na FORU ,které se koná každou první středu v sudém měsíci  - mimo prázdniny - od 16 hod v zasedačce v Motole.     

Kulturní akce:  dle zájmu

 

Posázavská stezka:  Posázavská stezka vede údolím se strmými skalnatými srázy, obdivujeme zde přírodní krásy, hučení peřejí i proslulý Posázavský pacifik. Můžeme jet z Prahy (Braníku) vlakem do Petrova a dále pokračovat po stezce a vrátit se z Kamenného přívozu vlakem.  Anebo opačně.  Občerstvení si můžeme vychutnat v Hospodě U Starce, v Pikovicích se můžeme zastavit v Restauraci U Dolejších nebo v Restauraci Na Růžku.  Termín:  OO zaplatí cestu vlakem tam i zpět.

 

Krom těchto akcí, přebíráme i nabídky smluvních partnerů. Jde o tematické výlety, nákupní zájezdy, divadla či jiné společenské aktivity. Zde ceny, termíny i čas určuje partner a my pouze akci našim členům po úhradě (bez provize) zprostředkováváme.

Akce zveřejňujeme v pátek v SMSinfo zdarma, těm si nahlásili své tlf číslo či e-mail. Větší akce vyvěšujeme na webové stránkce: www.odborovarada.cz  pod tl. aktuálně.