Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost, Sokolovská 42/217, Vysočany, 190 00 Praha 9

 

jednání zaměstnavatele se zástupci odborových organizací,

dne 2. 4. 2020 od 9:00 hodin

ve velké zasedací místnosti vnitrobloku Sokolovská 42/217, Praha 9.

 

Program jednání:

1.      Aktuální informace o koronaviru COVID-19

 

Min do 11.5. asi bude nouzový stav (schvaluje parlament).

Postupně se otevírá prodej jízdních dokladů. Na CD např. Není na letišti.

Roušky pro řidiče? Stále musí být – nemusí je nosit jen sami řidiči v autě. Stanové městečko pro bezdomovce v Troji. Funguje školka, je 10zájemců v DPP. 184 ošetřovaček. 10tisíc respirátorů dorazilo. Řidiči je obdrží. Všichni zaměstnanci již mají bavlněné roušky (12.000). Desinfekce se vydává po tisících litrech v DPP. Roušky šijí dobrovolníci i firmy. Karanténa- 2 pozitivní případy v DPP.

Všichni zaměstnanci, i řidiči, musí mít při řízení roušky.

Městská policie na konečných? Jen na tísňové volání.

Neodbavování skrze 1 dveře v TRAM. Byl instalován provaz u T6, T3 a KT a cedulky nevstupujte.
A autobusy – žádost o posunout zátaraz o sedačku dále…

Proběhla rozsáhlá diskuze o nošení roušek. Tošil stále rušil jednání a neustále hýkal, že ji nemůže nosit, protože nevidí (brýle) a chtěl, ať mu dá vedení vyjímku.. Obitko zase děkoval zdravotníkům a sdělil všeobecně známé informace… mimochodem, na jednání nebyla řada kolegů „taky odborářů“, prý jim to doktor nedoporučil, protože to trvá dlouho… a mají pravdu... většina vět by šla omezit.

Můj příspěvek - Je to každého osobní zodpovědnost- Půlka řidičů to nosí, půlka ne, ale víc jak půlka Déček to nenosí – i nadřízení jim bohužel jdou příkladem a nenosí ji… má rada, aby se jim nepotily brýle při nošení roušky – náplast- okraj musí přilnout ke kůži.  Poznatek - cestující ve voze ji nosí ve 100 %.

Dotaz - jak jednat při napadení zaměstnanců osobou bez roušky. Řidiče poplivali a je teď na karanténě (za 60% platu)…. Žádost o 14 denní překážku 100% placenou zaměstnavatelem. Diskuze na téma konflikty na pracovišti.

Výluka Černokostelecká proběhne. Výluka metra o velikonocích bude.

Ochrana zaměstnanců – všichni budou vybaveni respirátorem. Cizí firmy jsou poučeni o povinnosti chránit zaměstnance.

Dotazy na údajně uzavřené záchody…(Nádr. Holešovice), na předprodej lístků, na malou obsazenost ve vozech a míru kompenzace Ropidem… informace ohledně Koronaviru jsou na intranetu DPP.

Plánuje se mimořádná odměna? Vedení DPP o ní zatím nerozhodlo.

Je důvod ke krácení prémie kód 7 (koronavirus- karanténa)? ANO. Odměny jsou jen za odpracovanou dobu. Byly pozastaveny rehabilitace. Diskuze o home office a dosažitelnosti (zneužívání). Několik set zaměstnanců je na překážkách. Vyjednávání – vedení odkládá- přerušuje vyjednávání (OR včera odložila svou účast vyjednávání- až do doby po karanténě- A BEZ NÁS TO NEJDE…), do podzimu času dost. Schneider apeluje na nepoužívání termínu „přerušení vyjednávání“.

Opět diskuze o uzavřených WC… příklady zátahu ve vozidle a karantény řidiče…je to pracovní úraz? 

Nábor nových řidičů funguje dále.      Různá poděkování… a konec jednání.

 

 

 

 

 

 

 

 

-