Co nového ve mzdách v DPP..? NIC.

( Mizerná KS, před kterou jsme loni varovali, to neumožňuje..)

 

Ač radní Dolínek slibuje a chvástá se kudy chodí… vedení (Gillar, Špička) tvrdí, že jde o jeho soukromou (předvolební) agitaci.

Vedení DPP chce otevřít možnost přidání výše výkonnostních odměn-prémií o 1-5%, s tímto (přidat jen výkon.odměny-prémie) se ztotožňuje i většina (hlavně velké) OO.

Nechtějí sahat do současné KS a vyhodit z ní pasáž o nemožnosti zvýšit

mzdové tarify.

Naše odborové sdružení chce tuto nešťastnou KS změnit, třeba i vypovědět- umožnit každoroční jednání o navýšení mzdových tarifů a nyní jednat o rozumné výši (viz třeba Brno – má požadavek na 15% růst).

Bohužel, podporuje nás jen 5 menších odborových organizací, s námi 8 (OR a organizace v ní sdružené).

 

Zda u jiných hraje roli členství jejich předsedů v Dozorčí radě, či nějaký jiný důvod (pět z nich bylo na tajné schůzce s personálním), těžko říci...

 

Připravený návrh pana Schneidera (o nárůstu jen odměn viz návrh vedení) mi však připomíná tzv. „zvací dopis“ a naše Odborové sdružení se k němu nepřipojí.

 

Očekáváme, že na podzim tento návrh podá samo vedení DPP. Konkurence je tlačí a zvedá mzdy (např. autobusy Kladno nabízí 33tisíc, 13.plat, náborový příspěvek 10tisíc, 5 týdnů dovolené, zaměstnanecké jízdné i třeba volné vstupy do Aquaparku či ZOO….zdarma řidičák na autobus atp… –

viz http://www.csadkladno.cz/index.php/zamestnani

 

UŽ PROTO NEMŮŽEME SOUHLASIT S NAVÝŠENÍM v DPP

O PÁR ŠUPŮ A TO JEŠTĚ (U PRÉMIÍ) NEJISTÝCH… !