Odborová rada, prostřednictvím p. Zabloudila, byla 19.5.2020 jako jedna z hodně mála organizací (účast jen 5 lidí ze 24 Odb. org.) přítomna na projednávání záměru DPP pro budoucnost stravování a ubytování zaměstnanců.

V oblasti ubytování chce zaměstnavatel rekonstruovat 5 vybydlených objektů na vlastní ubytovny.

V současné době vynakládá mnoho milionů ročně na dotované soukromé ubytovny, vyvedené (outsourcing) z DPP za ředitele Dvořáka, a to jak doplatkem na bydlení, tak platbou za neobsazená lůžka.

Pouhým vydělením výše nákladů počtem zaměstnanců nám vychází, že by podnik místo toho mohl na ubytování přispívat VŠEM ZAMĚSTNANCŮM DPP částkou 635,-Kč měsíčně.

A tento návrh Odborová rada přednesla.

Vybydlené domy by podle nás mohly být přebudovány na klasické byty(garsonky) a tyto posléze pronajaty za tržní cenu (třeba zaměstnancům). Nemáme však podporu pro tento návrh ani u vedení, ani u tzv. "odborových kolegů". Kde by pak prý bydleli ti řidiči z Olomouce.. Záměr je tedy vybydlené domy opravit na ubytovny (a to bude ranec..) a ubytovny nabídnout za dotovanou cenu zaměstnancům z dalekých míst... Proč? To se zeptejte jiných.

 

A co se týká stravování. Tam upřednostňujeme záměr ministryně financí na platbu hotovosti zaměstnancům přímo do výplaty, coby příspěvek na stravování (cca 1200 měsíčně).

Podnik by ale rád přešel na elektronickou stravovací kartu i když papírové stravenky nějakou formou prý zachová pro ty, co si zažádají (zatím není známo kam a komu). Ne všude stravenkovou kartu ale berou, je na ní denní limit a má další nevýhody, nelze třeba rozdělit...

Opět zde ale není názorová jednota ani na straně odborů... -JZ-