Za nepochopitelného nezájmu našich funkcionářů, členů, ale i běžných lidí, se konala předem avizovaná Manifestace proti chudobě. Manifestaci svolala největší odborová centrála v zemi – ČMKOS. Prostřednictvím jednoho ze subjektů v odborové radě - ZO OSD Motol- jsme také její součástí a proto jsme jak k účasti opakovaně vyzvali prostřednictvím SMSinfozpráv členům i zprávám funkcionářům s letákem na nástěnku nevyjímaje. Přijali  jsme i Usnesení o finanční úhradě mimopražským členům –účastníkům Manifestace, aby mohla být účast ještě vyšší.

A výsledek?  Z celé Odborové rady tu byl jen prezident Odborové rady s předsedou OO ROH.

 

    

 

Velmi smutné….  a nejen u nás. I jiné silné odbory tu neměli nikoho, či jen pár odvážných. Václavák nejenže nebyl plný, ale sotva jsme zaplnili horní část u pódia. S trochou nadsázky se dá říci, že více lidí bylo v nákupním centru na Zličíně.

To je ta nespokojenost lidí s rostoucími cenami energií, s klesající reálnou mzdou…?

No, když to nikomu nevadí, tak se pak ale nedivte.

Reakce Vlády na nezájem lidí projevit nespokojenost netrvala dlouho. A dala se očekávat. Nevadí vám to? Utáhneme šrouby…

Úsporný tarif bude jen letos, příští rok už ne

včera 5:57

Martin Procházka

Úsporný tarif, tedy vládní příspěvek domácnostem na drahé energie, bude jen pro letošek, i když původně měl platit až do konce září příštího roku. Vláda se ale rozhodla platnost zkrátit jen na nynější závěrečné čtvrtletí roku. Program po Novém roce pokračovat nebude, zůstane jen odpuštěný poplatek za obnovitelné zdroje.

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-usporny-tarif-bude-jen-letos-pristi-rok-uz-ne-40410890

 

A vážení… bude daleko hůř – budeme-li ke všemu lhostejní……!

To platí i pro vyjednávání, všude tam, kde působíme...

Nepodpoříte odbory za slušný nárůst mezd všemi zákonnými prostředky?

Podporujete raději odbory vstřícné vedení podniků ( a to vstřícné současné pravicové vládě a jí ovládaných Dozorčích rad a jiných orgánů ) ?

No tak pak ale nic nečejte 

Nevadí vám to?

Tak prima, Ukrajinci se tu pak budou cítit jako doma.. a to i s výší našich mezd na našich místech.

 

JZ