Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost  Sokolovská 42/217, Vysočany, 190 00 Praha 9

 

 

jednání zaměstnavatele se zástupci odborových organizací, dne 20. 5. 2021 od 9:00 hodin, ve velké zasedací místnosti vnitrobloku Sokolovská 42/217, Praha 9.

 

 

Program jednání:

 

 

1.      Diskuse s GŘ

·        Vznáším dotaz na dopravního ředitele. MHD je opět plné lidí. Dotaz na záměr, jaký počet řidičů TRAM chce do budoucna DPP mít. Proč propouští naše zaměstnance, kteří řídí TRAM na Vedlejší prac. Poměr? Je tento postup hospodárný, když kurz stojí spousty peněz a ti lidé nás nic nestojí, když nejezdí.  

Hloch na dotaz neodpověděl. Pers. Úsek odpověděl jen na postup ohledně výpovědi, kdy se domnívá, že proběhl v pořádku. /§77 odst.4 písm.b)/.

Dopravní i personální ředitel na můj dotaz obhajují úspory a snížení pracovních míst, jež nejsou potřeba.

Diskutovalo se, zda tak činí, pokud neodjezdí 150 hodin ročně… udržení kvaliliface.

Podle podniku již (nikdy) nebude potřeba tolik řidičů. Analýza (jež si zadal podnik) prý to předpokládá….

Odborová rada se k tomuto názoru nepřiklání a vnímá ho jako špatný a finančně drahý.

·        Diskuze na tím, že řidiču BUSu jsou nuceni brát si náhradní volno, překážky atp., aby podnik nemusel řešit co s ni, když je provoz omezen. Kritikou také je, že řidiči jsou obvoláváni třeba i týž den…

·        Nákup dalších TRAM z Plzně? Zde o záměr.. Technický ředitel obhajuje nákup starších tramvají z Plzně. Přitom 3,3 miliardy stále ještě Dpp Škodovce nezaplatil (za 15T). Do roku 2024 budou probíhat splátky. Dpp neobdržel přiměřený zisk od Magistrátu již druhý rok a má problém z čeho to platit. Nová KT8 stojí 22  mil., 15T stojí 70 mil.. Ekonomika tu hraje významnou roli. Padla kritika trvale odstavených tramvají nakoupených z „Miškolce“. Prý jsou se schody, technicky poškozené… (a proč to tedy kupovali?).

 

 

2.      Informace – Aktuální situace Covid-19

bezpečnostní ředitel

·         Nákaza- omezení - podány informace běžně známé z médií. Diskutovala se možnost očkování našich zaměstnanců u lékařů Dpp. Testování, cestování – opět podány jen informace známé z médií.. Ukončení podpory antigenního testování. Zatím nejasný stav. Problémy s proplácením zaviňují sami zaměstnanci- chodí na ně 2x… testují se v práci i chodí se testovat někam soukromě.

·         Pokud chce zaměstnanec potvrzení o testování – může si čestné prohlášení vypsat sám 2x. Jedno odevzdat v práci a druhé si nechat.

·         Problém s nastavením aplikací (den nula při otestování se a pak platnost 7 dní). Lidi se mají testovat až ten den, než jdou do práce… nedělají to. Posunutím všech testů o jeden den, podnik ušetří…

 

 

3.      Flash Report

odborní ředitelé

Upozorňuji – v tabulce mezd – že nárůst mezd (oproti 2020) je minimální – přesčasy padají a je asi dán i díky snížení daní. Po opětovném zvýšení daní tedy (dle mne) hrozí propad mezd…

 

4.      Informace – plnění Plánu předpokládaných přijímaných opatření na zlepšení pracovního prostředí dle bodu 6.20 Kolektivní smlouvy pro rok 2020

            personální ředitel  - průběžná informace

 

 

5.      Kontrola Zápisu č. 4 z PJ ze dne 22. 4. 2021

personální ředitel – bez připomínek

 

 

6.      Diskuse

Jiné: