Vzhledem k tomu, že funkcionáři OSPEA (p.Kolumpek konkrétně) šíří informaci, že prý lidi nedostanou 12%(!) navíc, protože to Zabloudil nepodepsal (ani neví co...), považuji za důležité vypíchnout tyto fakta:

a)      21.9. personální sdělil, že management uvažuje i o možnosti přidat nad rámec KS 1% do prémií úředníkům a 5% ostaním, aby zvýšil zájem o podnik na trhu práce.

b)      27.9. se OO sešli. Některé OO chtěli 8% do prémií, jiné-třeba my, chtěli jednat o tarifech. Úřednice Králová nechce míń, než jiní.

c)       2.10. zasílám všem předsedům všech OO náš návrh na zavedení 13.platů. Jednám sám i s některými členy vedení DP, abych zjisdtit reálnost - pro ně je to návrh dobrý a systémový.

d)      4.10. dopis sepsaným p.Schneider jménem všech (!) podal na vedení společnosti, s tím, že podepsaní (my nikoli) chtějí přidat prémie (8%).

e)      19.10. přichází generální ředitel se zprávou, že Magistrát snížil DPP cenu za vozokm a že tedy nemá peníze nic, krom zvýšení dané KS (inflace plus procento). Vybízím ho přesto, k zavedení 13.platů, byť v menší míře a kritizuji úspory na lidech v roce 2017. Co ušetřil, o to mu Magistrát krátí dotaci.... Ptám se, co budou dělat, až řidiči nepodepíší přesčasy nad 150hod... žádná z přítomných OO mne verbálně nepodpořila...

Toť fakta.

Drby si přečtěte u Ospea.

Tato organizace- OSPEA, honosně svaz, ač sdružuje jen jednu OO, jejíž předseda je členem Dozorčí rady se zřejmě neštítí lží a polopravd, aby své ovečky uchlácholila....a proti nám popudila (inu má z nich peníze a jejich lidé i placené volno a nevím o tom, že by u nich někdo držel pro lidi službu v kanclu jako my a že by lidi měly vánoční bonus cca 1200- 2500 jako u nás).

Má rada- ať raději jejich pan předseda mezi ně rozdělí svůj bakšiš, co dostává za jednání Dozorčí radě a nejen on a nejen to.. odněkud tu volovinu pan Kolumpek slyšet musel..

 

Obdobně mi píše v e-mailu pan Walter:

Walter Ladislav:  Informace k navyšování mezd

5 největších odborových organizací, které mají zástupce v dozorčí radě DP a hájí tak více zájmy zaměstnavatele než zaměstnanců, brání v otevření kolektivní smlouvy a tím i navýšení tarifních mezd.

Pokud jste členy těchto organizací, ptejte se Vašich předsedů, proč se mzdy nenavyšuji.

V této situaci nám tak nezbývá než čekat, až přijde podnik s návrhem na navýšení mezd sám. Proto apelujeme na řidiče, kteří chodí do práce ze svého volna, aby tak nečinili.

Podporujete tak podnik v oddalování navyšování mezd a ve skutečnosti si ani nepřivyděláte.

Při vyšších mzdách budete mít tuto výplatu i za běžné hodiny. Podnik nenavýší mzdy, dokud bude vypravovat téměř všechny spoje.

Pokud nechcete sloužit stále více hodin, nebojte se nepodepsat přesčasovou práci na další rok.

Všechny diagramy jsou postaveny na malé přesčasy. Podnik Vás nesmí z diagramu přesunout, protože k tomu tímto nemá důvod.

Jen budete ze záloh dostávat kratší směny. Pokud bude více lidí, kteří přesčas nepodepíši, opět to zvýší šanci na navýšení mezd.

Tato opatření jsou nyní jediná možná, proti velkým odborovým organizacím, které "kopou" za podnik, menší organizace bez vaší pomoci nic nesvedou. 

 

Odborová organizace působící u Dp-Praha

Přímé linky středočeského kraje

V Koutě 33, Veltěž,

250 66 Zdiby

Předseda: Walter Ladislav

 E-mail: plskcr@seznam.cz