Pondělí 3. června.  Kolektivní vyjednávání na rok 2020 skončilo.

Ano, přináší nějaké navýšení (+2Kč v letovém příplatku, procento do pohyblivé složky i trochu vánočních peněz =cca dva tisíce…). 

Bohužel, ostatní OO zase stáhly ocas a dále nás (Odborovou radu) v tlaku na navýšení letového příplatku nepodpořily.

Zvláště letitý soudruh - Tošil a loajální člen Dozorčí rady - Obitko, horovali pro navyšování "prémií" tedy výkonnostních odměn, místo příplatku za odbornou praxi, s tím, jak moc je to výhodné a v čase se finančně zhodnocující...

Ukázalo se tak, kdo a koho vlastně hájí, kdo a jak vnímá potřeby a požadavky zaměstnanců. Takový Tošil se holedbá, jak že s lidmi hovoří a že jim vše vysvětlil...jo prdlajs.  Ani návštěvní den pro lidi nemá.

Odborová rada byla dnes v permanentním tlaku všech, zaměstnavatele i všech ostatních OO.

A ani mobilní dotaz na Vedení OR nepřinesl jednoznačné rozhodnutí a tak se vší lítostí zrady ostatních na vás zaměstnancích, nakonec rezignuji a dávám i já souhlas i jménem Odborové rady..

Říká se, že lepší vrabec v hrsti a koho volíš, takovou vládu máš. Pokud ve své drtivé většině zaměstnanci podporují přizdisráče a vlezdořitce, pak asi hold nelze nic dělat.

Projekt Odborové rady dává šanci všem, organizacím, jednotlivcům, bohatým i chudým (členství v ROH je jen za 1Kč, členství za procento přináší spousty bonusů, kompletní právní a organizační servis, různé soutěže, výhry, dárky včetně finančního dárku na vánoce..). Přesto to lidi nezajímá. Je to prostě smutné. Protože pak, ať nechť si o slušných penězích za svou práci, lidi nechají jen zdát. 

proč si nezjistíte výhody, co Odborová rada nabízí: www.odborovarada.cz ?

Proč zaměstnanci ve své drtivé většině podporují ty, co jim škodí a zastupují jen sami sebe a své vlastní zájmy.

 

 

Ano, chtěli jsme víc, samotná OR ale víc nezmohla. Ale jsme si ale vědomi toho, že nebít v jednacím sále Odborová rada, byl by pro zaměstnance výsledek ještě daleko horší.

Podpis dodatku KS bude již tento čtvrtek. Náběh dohodnutých částek pak bude k 1.lednu a částečně i k 1.dubnu 2020.

Co a kolik ještě přesně uveřejníme.

-JZ-