Pražský dopravní podnik povede Witowski. Střídá odvolaného Gillara

https://www.novinky.cz/ekonomika/492520-prazsky-dopravni-podnik-povede-witowski-strida-odvolaneho-gillara.html

 

 

Připomeňme si, že minulý generál, Gillar, minulý čtvrtek odešel z jednání s odbory s nosem nahoru, bez pozdravu, bez rozloučení, bez jakéhokoliv přání či emocí, se svým tradičně pohrdavým postojem k odborům (tedy krom "svých mazánků" které protěžoval celou dobu své vlády).

A co tu po něm zůstává?

Obrazně A SLUŠNĚ řečeno NEPOŘÁDEK...

Nic tu nefunguje, nejsou náhradní díly, nejsou vozidla, nejsou dělníci, nejsou řidiči.... stav autobusáků je pak přímo katastrofální… ohrožující samu podstatu činnosti podniku…  

 

Ale zato za jeho "vlády" nabubřel úřad o spoustu nových a nových úředníků, o spoustu smluvních platů (se zřejmě pěkně kulatými čísly), byly prý uzavřeny různé smlouvy za obrovské peníze s lidmi, kteří jsou vnímáni všelijak a jejich přínos pro podnik je diskutabilní, naopak jiné a funkční smlouvy byly rušeny (např. na nové autobusy) a úplně se zhroutil systém fasování stejnokrojů, po desetiletí zde fungující... a mohl bych pokračovat.

( Však ono to vyplave.... viz např. článek: Pražský Dopravní podnik vyplatil na bonusech pro tři zaměstnance neskutečných 6.060.000 korun  na: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prazsky-Dopravni-podnik-vyplatil-na-bonusech-pro-tri-zamestnance-neskutecnych-6-060-000-korun-563770?fbclid=IwAR2TdbagjYnz8PaF6bPZH8YSkT4gS7NCpfAmjUeb-4jyv8wOpSj51ZZqwLE  )

 

Ale hlavně, že mají T3coupé, pro snoby… na to peníze byly…!

 

Na závěr bývalý generál ještě stihl všechny zaměstnance naštvat, když místo peněz k vánocům navíc (což při plusu bývalo tradicí), podnik rozdal aromatické stromečky (už jim asi došli ty kondomy s logem DPP)... Že prý máme málo milionů v plusu…nenasyta jeden - hlavně že on nestrádal….

Ale možná že chtěl řešit situaci a beznaděj řidičů s bezdomovci v MHD... které tu taky nikdo roky neřešil a neřeší….

 

No já nevím, jaký bude nový generál, nicméně nebude to mít jednoduché...

Převzal podnik, který jede už jen setrvačností, vedení kterému už nikdo jejich sliby nevěří, tzv. Dozorčí radu, do které volilo tzv. „zástupce zaměstnanců“ méně lidí než do senátu…vítěze kolem 6%...  a proč taky, když je to k ničemu… komu z obyčejných zaměstnanců,  kdy pomohl někdo z Dozorčí rady ? Vždy to bylo jen o prachách pro ty, co tam seděli… proto se tam někteří tak zuby nehty drží…důchod- nedůchod

Nový generál dostal podnik, z kterého teď houfem utíkají schopní lidé jinam.. Tam kde dostanou mnohem víc peněz, za méně nervů a za podstatně méně přesčasů...  

A ty houfy nových úředníků vymýšlejících si nové a nové formuláře, výkazy, evidence, kontroly bezcenných majetků v kancelářích třikrát ročně, připomínkování slovíček, které nic vlastně nemění, ale jen pro ně vytvářejí činnost......  no ti asi tuto MHD  nezachrání.....a kvůli nim si nikdo tramvajenku platit nebude..    

JZ