V Pondělí 9.9.2019 proběhlo další jednání Odborové rady s operátorem Vodafone, tentokrát až ve vzdálené Čáslavi.

Podařilo se nám dojednat zásadní a pro naše členy přínosné novinky a vylepšení stávající smlouvy.

oproti minulým smlouvám se výrazně rozšíří počet simkaret, takže uspokojíme více zájemců a podle dohody i průběžně během roku.
Do systému tak budeme moci zařadit i nováčky, kteří začátek smlouvy včas nestihnou, a to až do vyčerpání počtu přidělených simek..

Škála možných variant nabídky zvýhodněných tarifů se také výrazně rozšíří na čtyři až pět variant (ze současných dvou variant).

·       V základní nejlevnější variantě za 30Kč (neomezené vzájemné volání a SMS je zdarma = tzv. VPN) s 20 minutovým limitem na volání, bude možné přikoupit si balíček 50ti SMS (za 60Kč) a také balíček různého množství dat. Každý si tak nastaví co sám potřebuje (tento paušál se využívá hlavně pro děti či pro ty co moc netelefonují a nepíší).

·       Další varianta (současné FREE na volání a na SMS a 1,5Gb-nově 2Gb dat za 356,-Kč) se vylepší na různé verze s množstvím dat 2Gb , 4Gb, 5Gb a 10 Gb). Každý vybere, co mu bude vyhovovat. (I tyto verze mají samozřejmě VPN zdarma- tedy např. pro komunikaci s dětmi majícími jen laciný tarif za 30Kč)

·       Varianta absolutní FREE, tedy volání, SMS a i neomezený počet dat, bude v ceně mezi 500 až 550(?)Kč (podle počtu přihlášených).

Půjde o novinku, která je výhodná pro ty, kteří skrze svůj mobil používají internet i doma například v notebooku, či kteří v mobilu sledují například TV.

Jde o verzi, kdy prostě nemusíte nic řešit, hlídat… Zadáte si trvalý příkaz v bance a pokud jen voláte, SMSkujete a datujete, o víc se nestaráte. Tato varianta na trhu (pro běžné lidi z ulice) překračuje výrazně tisíc Kč. ( a i tato verze má VPN zdarma- tedy např. pro komunikaci s dětmi majícími jen laciný tarif za 30Kč).

·       Bude nám také nabídnuta verze pro pouze mobilní internet (jen data), cenu řeší. Rychlost připojení 30Mb/s je pro mobily velmi slušná. Využití bude jak v mobilech (druhá datová karta), tak pro tablety či (po vložení do USBmodemu) jako zdroj internetu pro notebooky a PC.

 

Pracujeme nyní společně na tom, aby začátek nové smlouvy započal už v letošním roce na podzim (tedy nikoli až dle plánu smluv od ledna 2020).