Covid 19-změna úhlu pohledu.


Jsem 56-letý, středoškolsky vzdělaný, nekuřák a myslím i slušně fyzicky konstituovaný (např. celoročně plavu ve Vltavě i když má jen 2°C) řidič autobusu MHD v Praze.


A jako velká většina lidí, jsem i já dodržoval opatření vyhlašovaná v souvislosti s novým typem koronaviru, příchozím k nám koncem letošní zimy, ale nijak přehnaně.  I já měl, jako hodně mých spoluobčanů, občas pochyby, zda není Covid 19 jenom divadlo a to především proto, že část lékařských kapacit, kteří jsou jinak světovými špičkami ve svých oborech, tedy profesoři: Žaloudík, Pirk, Pafko a další, tato opatření kritizovala jako nesmyslná a přehnaná.


Bylo mi líto premiéra, který to chytal z obou stran, špatně bylo i utahování i uvolňování, ale ač sám ekonom, musel rozhodovat věci souvisící s tímto marasmem a dělat minimum chyb.


No, tedy roušku jsem nosil, kde bylo předepsáno, ale neměnil ji, jak se má, ruce si myl jako předtím, desinfekci používal málo a tak by to asi zůstalo.  Jenže 20.10. mě začalo bolet tak divně v levé části plic a rychle se ztrácel čich i chuť. Tak honem volat obvodní doktorce, zanést do systému a hurá na test. Pak domů a zalehnout. Že byl test pozitivní, je celkem jasné, že se nakazila moje žena, je taky celkem jasné.


Jde ovšem o to, že pět dní ležím v posteli, snažím se léčit, ale nemoc neustupuje. Velmi špatně se mi dýchá, jsem unavený, stále nic necítím a zlepšení nikde!   Dovedu si představit, že chytit tento "sajrajt" moje 80letá máma, tak je sní amen.


Tak já už mám v hlavě o novém coronaviru jasno a ti "chytráci", až dostanou stejnou virovou nálož jako já, se srovnají taky.

A těm, kteří jsou na vážkách, jako jsem býval i já, říkám: dělejte vše pro to, abyste se Covidem 19 nenakazily, protože není o co stát!


                                             Hodně zdraví všem rozumným lidem.

                                                                                                                                                                       _ToBe_