Proběhlo I.kolo vyjednávání v Blansku.

Podnik tvrdí, že nezahájil řádné vyjednávání, ale jen diskuzi o možnosti uzavřít dodatek ke stávající KS, řešící aktuální problémy.

Je pravdou, že stávající KS má platnost ještě více jak půl roku. Je ale také pravdou, že chce-li řešit podnik svůj aktuální problém, podle něj s tarifem řidičů nákladní dopravy, pak bude vyřešit i problém, který cítíme my, a to je nedostatečné ohodnocení po zmražení některých příplatků- u řidičů autobusů.

Ředitel však přišel s naivní představou navýšení tarifů pouze u řidičů nákladní dopravy, vysoko nad tarif řidičů autobusů.

To samozřejmě chápeme jako nepřijatelné. Není problém doplnit tabulku o sazbu vyplácenou při průjezdu Francií či Německem, není asi ani problém srovnat tarif řidičů nákladní dopravy na úroveň řidičů autobusů pro práci v ČR (viz sazby v původní KS před dodatky). Rozhodně však není možné, nechat stát tarify autobusáků a navýšit jen řidiče náklaďáků, jak by rádo vedení.. Bude-li se chtít podnik dohodnout, musí zvednout i tarif řidičů autobusů a přehodnotit svůj postoj v otázce zrušení příplatků za některé spoje.

Po eventuálním dodatku začne jednání o dalších bodech KS.

Další jednání 4.září.

 Od 16 hodin proběhlo setkání u piva s našimi členy a příznivci, kteří tak byli o I.kole informováni z první ruky.

Obdobné setkání proběhne i 4.září, tentokrát v Boskovicích. Zároveň došlo k dohodě, že kolega Petr Sychra, odcházející z Blanska do jiné firmy, posílí sekci Unie Frakcí, kde se ujme pozice funkcionáře a na uvolněný mandát a v sekci ČAD Blansko vypíšeme doplňovací volby.

Máte zájem kandidovat jako funkcionář(-ka)? Kontaktujte kolegu Zdeňka France.

Druhá organizace v Blansku dnes neměla zastoupení v osobě předsedy Vytáska, ani náhradníka za řidiče autobusů a přítomní místopředseda -dělník a člen výboru Procházka (bůh ví, kým byl pověřen), coby řidič kamionu, neměli dokonce ani vytištěné podklady...a byť jsem jim je rozdal, určitě je nečetli.

Přístup některých taky funkcionářů je vskutku alarmující. Řidiči autobusů v Blansku, Boskovicích a okolí by toto měli vědět. Lze vás hájit, ale nesmí nám házet protistrana klacky pod nohy. Úplně stačí souboj s vedením... Pan Procházka dokonce ani neví, že o výši smluvních platů (pro TH a D) se nevyjednává... nezná ani návrhy v jednotě podané odbory (se souhlasem jejich předsedy). Ostuda...

-JZ-